Návod: Nezobrazují se miniatury souborů Corel v Průzkumníku (Total Commanderu) jak to opravit?

Verze: CorelDRAW® GS

[06.04.2020 Jiří Beroušek]

Pokud si nainstaloval novou verzi CorelDRAW GS na svůj počítač a přestali se Ti v Průzkumníku Windows (nebo v Total Commanderu) zobrazovat miniaturní náhledy a vidíš jen ikonu Corelu, stačí udělat následující:

Ikony bez miniatur

Co se týká nezobrazování náhledů souborů nepomůže přeinstalace Corelu ani oprava instalace. K vyřešení tohoto problému nebudš potřebovat ani instalační médium. Pomůže tento ověřený postup.

  1. Zkontroluj v Ovládací panely > Odinstalovat program - verzi Corel Graphics - Windows Shell Extension jestli odpovídá verzi nainstalovaného Corelu. Pokud ano tak 2.
  2. Klikni pravím tlačítkem myši nad jakýmkoliv souborem .cdr a vyber Vlastnosti - a hned na první záložce Obecné klikni u Otevřít v programu: na tlačítko Změnit… tady vyber verzi Corelu odpovídající verzi Corel Graphics - Windows Shell Extension, potvrď OK, OK a měly by se zobrazit Miniatury místo ikony Corelu. To je třeba udělat u souborů CorelDRAW .cdr a samostatně i u souboru Corel PHOTO-PAINT .cpt. Pro jistotu restartujte počítač.

Pokud si nainstaloval nejnovější verzi CorelDRAW GS, ale z nějakého důvodu chceš používat nějakou předchozí verzi postupuj následovně:

  1. V Ovládací panely > Odinstalovat program - odinstaluj verzi Corel Graphics - Windows Shell Extension pokud neodpovídá verzi staršího Corelu, který chceš používat
  2. Nainstaluj Corel Graphics - Windows Shell Extension odpovídající starší verzi Corelu, který chceš používat. Instalačku najdeš tady c:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite 2017-2020\Setup\MSIs\ShellExt.msi nebo c:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X6-X7\Setup\CGS17\ShellExt.msi (u starších verzí nevím, bude to asi obdobné, ale kdo by se jimi v dnešní době zabýval)

Odinstalovat programy

Pozn.: Odzkoušeno a screenshoty z Windows 7 Pro x64 a CorelDRAW 2020 a používaný starší CorelDRAW 2018 (verze 20.x)

top

COREL.com  / Obsah 2002 CORELclub.cz